W czwartek 29 sierpnia strażacy walczyli z ogniem budynku gospodarczo – biurowego oraz trzech boksów garażowych w Przeździęku Wielkim.

Ogień szalał w Przeździęku
Pożar zniszczył m.in. samochód stojący w jednym z palących się boksów

- Kiedy dotarliśmy na miejsce, ogniem objęta była już cała powierzchnia obiektu. Pożar zagrażał też sąsiedniemu budynkowi mieszkalnemu i drewnianej wiacie z drewnem oraz tartakowi znajdującemu się kilkanaście metrów od płonącego obiektu – mówi kpt. Łukasz Wróblewski ze szczycieńskiej straży. Jako pierwsi do walki z żywiołem przystąpili strażacy z OSP Wielbark. W pierwszej fazie działań ratownicy skupili się na obronie domu i wiaty. Ewakuowano także część mienia z części biurowej. W wyniku pożaru ranna została 51-letnia kobieta, która próbowała wyprowadzić z jednego z płonących boksów samochód osobowy. Doznała poparzeń II stopnia na powierzchni 20% ciała. Pierwszej pomocy udzielili jej strażacy, następnie została przewieziona do szpitala w Szczytnie.

Spaleniu uległ budynek gospodarczy, samochód, narzędzia oraz część wyposażenia biura. Uratowano natomiast m.in. budynek mieszkalny oraz tartak. Straty spowodowane przez żywioł oszacowano wstępnie na ok. 250 tys. złotych.